23 listopada 2021 r.

Osobowe podmioty bieżących wydarzeń

Dzieci! Już niedługo koniec tego roku liturgicznego, więc powiem coś bardzo poważnego: dosłownie na Wikipedii, i to przypadkowo, trafiłam na bardzo pomocną dla nas wszystkich informację: Sługa Boży Papież Pius VII potępił w 1-szej połowie XIX wieku indyferentyzm, a to nie tylko pozwala nam wyrażać w ramach wolności słowa różne nasze przemyślenia, jeśli wydają się wartościowe, nie tylko zachęca do tego, żeby mieć dobrą orientację w tym co się aktualnie dzieje i do włączania się, choćby modlitwą wstawienniczą, w te aktualne różne sprawy, ale wręcz nakazuje taką obywatelską postawę, jako normę. To oznacza także, że nie wolno się bać odezwać, że dzieci Kościoła, to nie ryby, które nie mają głosu, ale osobowe podmioty bieżących wydarzeń. Chciałabym też powiedzieć Wam, że dotąd byłam co do tego czy na pewno można, czy raczej jednak nie można, w ciemnościach, ale „czułam”, że dobrze robię ujawniając co osobiście myślę na wiele trudnych tematów po to, żeby inni też mogli się zastanowić nad tymi samymi zagadnieniami. To jest do zauważenia przede wszystkim na dwóch moich stronach internetowych: w szkole bycia pro-vie i w E-pakiecie autorskim. Jeszcze jedno muszę Wam powiedzieć: jeśli Papież potępia jakieś postawy lub koncepcje, to nie jest to zawsze równoznaczne z publiczną oceną moralną jakiegoś człowieka czy jakiejś grupy ludzi, ale jest to pouczenie dla wszystkich (w tym sensie, że nie jest to publiczne uznanie, że ten człowiek lub ci ludzie popełnili śmiertelny grzech, gdyż może się pomylili, a nie uczynili świadomie tego typu zła), że jakaś postawa lub jakaś filozoficzna nowość jest na pewno błędna, więc po prostu trzeba ją odrzucić.

7 listopada 2021 r., niedziela

Sensownie ulokowana wiara

Dzieci! W filmikach o Różowej Panterze byłby do znalezienia drugi wątek: Różowa Pantera ma problem z przezwyciężeniem wiary w fatum, a to nieszczęście obowiązkowo trzeba przezwyciężyć, jeśli się nie chce wjechać w życiową zaspę i w niej zostać. Zobaczcie sami na You Tube'ie (chodzi o filmik Sprinkle Me Pink). Trzeba może pomóc. Mówię Wam o tym dlatego, że zauważyłam, iż bardzo dobrze rozkminiacie magiczne myślenie i już bez większych problemów potraficie znaleźć znaczenie wzięte z kreskówki, a nie z magii, jeśli coś jest trudne do pojęcia. Możemy pomóc coś od razu? Możemy, więc mówię, że chodzi o prostą rzecz: źle skierowaną wiarę trzeba przekierować, jak domenę z nieaktualnego adresu. Na co? Najpierw na wiarę we własną wolność, nie w samowolę, ale wolność. Jeśli to się uda, zabraknie wiary w fatum, więc już będzie troszeczkę lepiej. Po jakimś czasie powinno się okazać, że tej wiary jest więcej do jakiegoś zagospodarowania, więc wtedy warto użyć tej nowej porcji wolności i wiarę zagospodarować jak najlepiej, tak jak podpowiada własne sumienie, czyli np. w jakieś obiektywnie dobre życiowe marzenie. Tak długo, jak filmiki o Różowej Panterze nie mają szczęśliwych zakończeń są bajkami dla dorosłych, którzy źle ulokowali swoją wiarę, żeby się w tym jednak zorientowali i coś tym wreszcie zrobili, bo i dzieci przez to cierpią. Niektóre z Was są malutkie, więc te duże muszą spojrzeć czy małe nie płaczą za bardzo po oglądaniu Różowej Pantery, a gdyby płakały, to oglądnijcie sobie razem potem Reksia.

6 listopada 2021 r., sobota

Dzieci! Chciałam Was prosić, żebyście przeczytały moją dzisiejszą notatkę w 'Szkole bycia pro-vie' w zakładce Z całą pewnością. Musimy się nad tym wspólnie zastanowić, czemu brakuje w Polsce łagodności. Nie powinno jej brakować, gdyż jest to cecha Maryjna.

30 października 2021 r., sobota

Łaska Boża rzeczywiście buduje na naturze

Skarby! Jeśli chodzi o rozeznawanie powołania do życia konsekrowanego, istnieje pewne niebezpieczeństwo do ominięcia. Uda się je ominąć, jeśli uczciwie podejdziecie do siebie na temat Waszych pragnień co do małżeństwa i dzieci. Te pragnienia zawsze powinny być, gdyż są częścią ludzkiej natury. Ich brak świadczy o jakiegoś rodzaju problemie, który warto rozpoznać i szczęśliwie usunąć. Nie jest powołaniem brak pragnienia założenia rodziny i posiadania za jakiś czas własnych dzieci. To jest problemem, a nie powołaniem. Łaska Boża ZAWSZE buduje na naturze, więc dopiero jeśli jest zdrowe naturalne pragnienie założenia rodziny, może do duszy dotrzeć prawda opowołaniu. Zaglądajcie, proszę, od czasu do czasu na jeszcze inne moje strony content marketingowe, które mogą Wam pomóc w tych trudnych do rozeznania sprawach. Zaglądajcie na Skoko i na jeszcze jedną Waszą przecież stronę, czyli do Laetarian.

3 października 2021 r., niedziela

Piosenka do nauczenia

Dla wszystkich moich duchowych Dzieci na cały październik 2021 piosenka do słuchania: Modlitwa żołnierzy AK. Proszę się jej nauczyć i się nie martwić. Pamiętajcie, że na godziwych zgromadzeniach trzyma się w dłoniach nie tylko 'V' ułożone z własnych żywych palców, ale też małe, drewniane krzyże z Ukrzyżowanym Zbawicielem (czasem w domyśle, a pewność bierze się z kontekstu). Wszystkie z palców zrobione 'V' oddałam kilka dni temu św. Wiktorowi, Papieżowi, gdyż prawdopodobnie były do zagospodarowania (nikt ich nigdy nikomu nie dał, więc się marnowały).

góra strony

27 września 2021 r.

Dzieci! Wasze strony zmuszona jestem odrobinę zaktualizować, jeszcze nie wizualnie, ale ze względu na roboty internetowe i znów bardziej rygorystyczne standardy pozycjonowania. Proszę, żebyście te zmiany dobrze zrozumiały: Chodzi o pliki cookies, których miało tu nie być, ale już się nie da tego uniknąć; ze względu na to, że te Wasze strony (subdomeny) pomagają stronom mojej firmy samym swoim istnieniem (nie tracąc przy tym nic z ich prywatnego charakteru), czyli będą się takie pliki tworzyć także przy przeglądaniu tych stron Wam poświęconym, co zawarte jest w nowej informacji dotyczącej właśnie „ciasteczek”. Dzięki temu będę mogła za jakiś niedługi czas wkleić także w te strony tagi Google'a, a to sprawy, że Wasze strony tzw. googleboty szybciej znajdą, więc tak naprawdę to jest korzystne i dla Was, i dla mnie. Także dziś dołączam do tej i innych moich subdomen Wam poświęconych link do „Polityki Prywatności”, dokładnie z tego samego powodu.

18 września 2021 r., sobota

Starsze Dzieci mogą, jeśli chcą, przeczytać sobie ostrzeżenie przed jogą, a młodsze tylko wtedy, kiedy dojdą do wniosku, że mają tego typu kłopot i zupełnie nie wiedzą jak sobie poradzić. Proszę Was przeogromnie, żebyście czytały tylko tyle, ile uznacie, że Wam wystarczy. Dla mnie pisanie o tych sprawach jest stanem nieważkości umysłowej, więc tekst wciąż wymaga poprawek, ale sens jest wyraźny. Dzieci moje wszystkie, czy już Wam to mówiłam? Macie być (właśnie wszystkie) po Fundamencie i po Fundamencie Plus rekolekcji ignacjańskich. Proszę się z tego obowiązku nigdy nie wyłamać.

3 września 2021 r.

Dzień dobry starszym Dzieciom po wakacjach! (...) Już od dziś i do Adwentu (tego roku) miałabym dla Was zadanie: filmiki o Różowej Panterze dostępne na You Tube'ie. Byłby jeden 'myk', który chciałabym, żebyście się nauczyły dobrze widzieć: tam nie ma magii, ale w naszych czasach może to nie być widoczne w sposób jednoznaczny, więc trzeba to po pierwsze sprawdzić, czy udaje się widzieć akcję tak, jak widzi ją artysta plastyk, czyli w ramach obłędnych możliwości posługiwania się kreskówką, a po drugie, gdyby się czasem nie udawało, poćwiczyć takie widzenie tej kreskówki, żeby to na nowo zrobiło się jednoznaczne, jak było przed laty. To jest bardzo dobra rzecz na oczyszczenie z magicznego myślenia, a to jest niezbędne w życiu duchowym.

góra strony

20 lipca 2021 r.

Dzieci! Dobrych wakacji. Do zobaczenia za jakiś czas (zgodnie z ustaleniami). Resztę wiecie.

5 czerwca 2021 r., 1-sza sobota miesiąca

Dzieci! Dwie sprawy dla Was ode mnie na dziś i na następne dni: prawdziwe psychozy nie są fobiami, czyli są adekwatną reakcją na jakieś bardzo poważne niebezpieczeństwo. Przykładem prawdziwej psychozy może być psychoza, którą odkryłam w tym tygodniu, a którą nazwałam kleszczozą. Kleszczoza to uzasadniony i adekwatny do sytuacji lęk przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze. Druga sprawa dotyczy nimf kleszcza: są france bardzo malutkie, a też mogą zakazić np. boreliozą. W tym roku jest dosłownie wysyp nimf i kleszczy. Trzeba pamiętać, że pajęczaki te chodzą (po ciele, po ubraniu, po rzeczach) i najpierw szukają dla siebie dogodnego miejsca oraz że mogą czekać wiele miesięcy na swoją ofiarę. Długie rękawy, gumiaki jedynie opóźniają wkłucie, ale nie sprawiają, że one nie lądują na człowieku. Preparaty na odzież odstraszające kleszcze też mogą być niebezpieczne, trudno jest przy nich złapać oddech. Najlepszy dla człowieka na okoliczność obrony przed kleszczami wydaje się być więc mały pies z aktywną obróżką przeciw pchłom i kleszczom noszony na rękach. Jeśli mam rację, to może nie wysyp nimf i kleszczy dokucza niektórym w tym roku, ale właśnie brak małego psa.

7 maja 2021 r., piątek w okresie Wielkanocnym

Dzieci! Od dziś zachęcam Was do czytania także mojego E-pakietu autorskiego. Dodałam w nim dziś Nowości. Jeszcze chciałabym Wam podpowiedzieć pewną mądrą myśl z pism Ojca Świętego Seniora, ale nie podam dokładnie, z której książki, ponieważ mam zbyt mało czasu, żeby szukać. Chodzi w tej myśli o spostrzeżenie, że człowiek, który żyje w łasce uświęcającej, swoją samotność, opuszczenie przez ludzi przeżywa równie ciężko. Warto o tym pamiętać, ponieważ niektórzy bardzo się mylą co do tej sprawy właśnie i jeśli się dowiedzą, że ktoś żyje życiem konsekrowanym, odchodzą. Nie dlatego, że nie chcą relacji, ale dlatego, iż myślą, że tak właśnie trzeba postąpić, ustępują miejsca Panu Bogu i człowiek konsekrowany zostaje sam, ale nie ma tak być, na pewno. Dzieci! Czy moje życie konsekrowane będzie uznane, czy nie wciąż się waży. Na dzień dzisiejszy nie wyglądają sprawy najlepiej, ale nie wyglądają też całkiem źle, więc może jest wciąż pół na pół: albo będzie uznane, albo nie. Jeśli nie będzie uznane, i tak coś wymodlę, więc się nie martwcie już teraz. Aktualnie teksty są czytane znów w Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ale tym razem w Wydziale Spraw Zakonnych, ponieważ taka była przekazana mi na piśmie wola Stolicy Apostolskiej.

24 kwietnia 2021 r., sobota w okresie Wielkanocnym

Dzieci! Gdyby to Was interesowało, możecie sobie czytać także moją stronę o dobrym odżywianiu na co dzień, ale dopiero ją tworzę i nie mogę obiecać, że przykładowo za rok będzie już skończona.

10 kwietnia 2021 r., sobota w oktawie świąt Zmartwychwstania Pańskiego

(...)

31 marca 2021 r., Wielka Środa

Dzieci! Nihil novi w tym, do czego Was zachęcam. Już św. Augustyn, Doktor Kościoła, zauważył tę samą prawdę: „W końcu jeśli nawet bracia umierają za braci, to ich krew męczeńska nie może być w żaden sposób wylana na odpuszczenie grzechów tych braci, tak jak Chrystus uczynił to za nas. A użyczył nam tej łaski nie po to, żebyśmy Go naśladowali, lecz byśmy się nią radowali. Męczennicy zaś, którzy wylali swoją krew za braci, ofiarowali im to samo, co wzięli ze stołu Pańskiego. Miłujmy się więc wzajemnie, tak jak i Chrystus nas umiłował i wydał samego siebie za nas”. Chodzi więc o to, żeby przyjąć dar Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i co najmniej być wdzięcznym Zbawicielowi za ten dar, ponieważ i nie trzeba tego daru kopiować, i nie jest to możliwe, a jeśli zdarzają się w Kościele prawdziwi męczennicy, to jest to wtedy wolą Bożą, a nie ludzką, ponieważ ludzką naturą jest pragnąć żyć i to najlepiej zawsze, czyli wiecznie, o czym chętnie i spontanicznie marzymy, jak nam się dobrze w życiu wiedzie. Konkretnie oznacza to, że prosimy (dla nas) Jezusa o drogę wyznawców (z 'Litanii do Najświętszego Imienia Jezus': Jezu, światłości Wyznawców, zmiłuj się nad nami) i wierzymy mocno, że Pan raczy nas wysłuchać, co powinno się okazać także pomocą dla świata w zachowywaniu pokoju. Ta natomiast radość nasza, do której zachęca nas Doktor Kościoła, nie może być głupią euforią, ale musi być mądrością zgodną z biegiem zdarzeń, więc czasem także siłą do znoszenia różnych, trudnych do uniknięcia przeciwności na drodze duchowego życia.

Klucz do nadprzyrodzonego 'sukcesu' jest tylko jeden: trzeba się uniżyć przed Bogiem, czyli Go uczciwie poprosić, o to na czym nam bardzo zależy, czyli o coś bardzo, bardzo dla nas ważnego, a następnie trzeba zaufać, że ta modlitwa, jeśli była zgodna z wolą Bożą, wcześniej czy później naprawdę zostanie wysłuchana. 'Nie lękajcie się' więc prosić Jezusa Chrystusa o to na czym Wam najbardziej zależy. Nie wiem dokładnie co to może być, ale mogę przypuszczać. Prośby mogą być takie same, lub różne. Trzeba też pamiętać, że bywa i tak: można prosić o dar powołania do kapłaństwa, a otrzymać piękną i mądrą żonę sakramentalną, ponieważ taka ludzka prośba może być uznana, za prośbę o dobre i szczęśliwe życie w łasce uświęcającej, co Duch Święty, jeśli zechce potem wyjaśni. W następnych latach życia. Może się też zdarzyć odwrotnie. Ale poważna prośba skierowana do Pana Boga jest przesądzająca, ponieważ nokautuje pychę; zaprasza pokorę. To bardzo podobna sytuacja do tej, w której terapeuci uzależnień zaczynają pomagać swoim podopiecznym, którzy muszą się przełamać i wreszcie poprosić ich o pomoc, ponieważ inaczej wcale nie da się pomóc uzależnionym.

28 lutego 2021 r., Wielki Post (niedziela Ad Gentes)

Dzieci! Znalazłam dla nas piosenki powołaniowe, nie do zmiany, takie właśnie: dla stanu kobiet konsekrowanych – Zaczekaj Mistrzu, dla muleanów i muleanek – Serce Jezusa, dla leatarianów i laetarianek – Zegar życia, dla braci kaneanów i sióstr kaneanek – Nie zmarnuj życia, a Serducha i Stokroty – Miłosierdzie jak słońce, sł. i muz. ks. Paweł Szerlowski. Proszę sobie znaleźć te piosenki i się ich nauczyć.

8 stycznia 2021 r.

Dzieci! Chciałam Wam zaproponować, tym razem dla Was wszystkich, taką dodatkową posługę, zupełnie dobrowolną, ale potrzebną. Chodzi o pomoc w pożegnaniach z psem i, jeśliby ktoś potrzebował, o zabieranie wolontaryjnie zwierzaka domowego do uśpienia, gdyby już nic innego nie dało się z nim zrobić. Dosłownie tylko to. Na telefon. Także potem przez jakiś czas (tydzień-dwa) trzeba by zadzwonić kilka razy do właściciela psa, którego już nie ma, czy radzi sobie z tym emocjonalnie, czy się nie załamuje z powodu samotności, a jeśli się załamuje, spróbować pocieszyć oraz podpowiedzieć gdzie może szukać pomocy, gdyby potrzebował. Gdyby ten pomysł Wam się spodobał, pamiętajcie też o sobie, szanujcie psychikę, czyli trzeba rozważyć ile razy w miesiącu jeden wolontariusz może w taki sposób bezinteresownie posłużyć ludziom. Pies to nie jest kłopot, ale ogromna pomoc dla człowieka, nawet kundelek ze schroniska. Niektórzy doświadczyli w przeszłości tyle zła, że własnemu psu więcej zawdzięczają, niż ludziom, więc te rozstania bywają naprawdę bardzo trudne, a nie powinny takie być. Jeśli jeden odchodzi, dobrze zagojona trauma po tego typu wydarzeniu tworzy przestrzeń dla następnego. Chyba, że inne okoliczności rzeczywiście już nie pozwalają.

góra strony